su sogutma kulesi

PDF_Icon3Su soğutma kuleleri 22.500 – 1.000.000 Kcal/h kapasite aralığında üretilmektedir. Çelik sac gövde dış etkenlere mukavim epoksi boyalı veya sıcak daldırma galvanizli olarak imal edilmektedir. Tutuşmaz plastik dolgulu, aksiyal vantilatörlü, su kayıpları minimum olan kule aşağıdaki kısımlardan imal edilmektedir.

1- Ana Gövde : Azami mukavemet sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Standart olarak paslanmaya
karşı epoksi boyalı, özel istek üzerine sıcak daldırma galvanizli olarak imal edilmektedir.

2- Alt Havuz : Kule devresinde sirküle eden suyun alttan göllenmesini ve pompanın rahatça su
emmesini sağlar.

3- Dönüş Suyu Havuzu : Dönüş suyunun, kule dolgusu üzerine uygun bir şekilde dökülmesini temin eder. Havuz içine yerleştirilmiş özel plastik fıskiyeler tabii akışlıdır.

4- Plastik Dolgu : Su ve Hava temasını azami seviyede tutan plastik dolgu, tutuşmaz ve parlamaz PVC malzemeden yapılmıştır.

5- Su Tutucu (Eliminatör) : Plastik malzemeden mamül eliminatörler özel formları sayesinde havanın içindeki damlacıkları tutarak su kaybını minimuma indirirler.

6- Fan Motoru : Uygun güçte ve 380 Volt – 50 Hz. Şebeke ile çalışan fan motoru, direkt akuple veya kayış kasnak mekanizması vasıtası ile aksiyal vantilatörü tahrik etmektedir.

7- Fan Emniyet Kafesi : Sessiz, statik ve dinamik balanslı, korozyona mukavim fan, kuleler için özel imal edilmiştir. Yabancı maddelerin içeri girmesini önleyen Emniyet kafesi sökülebilir şekilde monte edilmiştir.

8- Fan Davlumbazı : Aerodinamik bir yapıya sahip davlumbaz hava akışını azami kolaylaştırarak fan verimini arttırmaktadır.

9- Su Giriş Ve Çıkış Branşmanları : Pompa emişi ve dönüş suyu havuzuna bağlantıları için alt havuz ve   dönüş suyu havuzuna bağlanmışlardır.

10- Hava Giriş Panjuru : Hava akışının uniform bir     şekilde kuleye girişini sağlar.

11- Su Besleme Flatörü : Soğutma kulesinde  meydana gelen su kaybını karşılamak üzere alt havuza  bir   adet su besleme flatörü konulmuştur.