Yazdır

 

su kulesi-1

 

 

SU SOĞUTMA KULESİ

 

 PDF Icon3

 

  

Soğutma Klima sistemlerinde kullanılan su soğutma kuleleri 22.500 - 600.000 Kcal/h kapasitededir. Çelik sac gövde dış etkenlere mukavim epoksi boyalı veya sıcak galvanizli olarak imal edilmektedir. Tutuşmaz plastik dolgulu, aksiyal vantilatörlü, su kayıpları minimum olan kule aşağıdaki kısımlardan imal edilmektedir.

1- ANA GÖVDE : Azami mukavemet sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Standart olarak paslanmaya
karşı epoksi boyalı, özel istek üzerine sıcak galvanizli olarak imal edilmektedir.

2- ALT HAVUZ : Kule devresinde sirküle eden suyun alttan göllenmesini ve pompanın rahatça su
emmesini sağlar.

3- DÖNÜŞ SUYU HAVUZU : Dönüş suyunun, kule dolgusu üzerine uygun bir şekilde dökülmesini temin eder. Havuz içine yerleştirilmiş özel plastik fıskiyeler tabii akışlıdır.

4- PLASTİK DOLGU : Su ve Hava temasını azami seviyede tutan plastik dolgu, tutuşmaz ve parlamaz PVC malzemeden yapılmıştır.

5- SU TUTUCU (ELİMİNATÖR) : Plastik malzemeden mamül eliminatörler özel formları sayesinde havanın içindeki damlacıkları tutarak su kaybını minimuma indirirler.

6- FAN MOTORU : Uygun güçte ve 380 Volt - 50 Hz. Şebeke ile çalışan fan motoru, direkt akuple veya 
kayış kasnak mekanizması vasıtası ile aksiyal vantilatörü tahrik etmektedir.

7- FAN EMNİYET KAFESİ : Sessiz, statik ve dinamik balanslı, korozyona mukavim fan, kuleler için özel imal edilmiştir. Yabancı maddelerin içeri girmesini önleyen Emniyet kafesi sökülebilir şekilde monte edilmiştir.

8- FAN DAVLUMBAZI : Aerodinamik bir yapıya sahip davlumbaz hava akışını azami kolaylaştırarak fan verimini arttırmaktadır.

9- SU GİRİŞ VE ÇIKIŞ BRANŞMANLARI : Pompa emişi ve dönüş suyu havuzuna bağlantıları için alt havuz ve   dönüş suyu havuzuna bağlanmışlardır.

10- HAVA GİRİŞ PANJURU : Hava akışının uniform bir     şekilde kuleye girişini sağlar.

11- SU BESLEME FLATÖRÜ : Soğutma kulesinde  meydana gelen su kaybını karşılamak üzere alt havuza  bir   adet su besleme flatörü konulmuştur.

 

Su Soğutma Kulesi. ©2012 KEMAL ÜRKER Her hakkı saklıdır.
Powered by Joomla 1.7 Templates